Kido svetovanje

 Zbiramo predprijave! Začetek programa je predviden za marec 2025. 

Stopite na pot notranje moči. Dovolite si, da ste slišani, razumljeni in cenjeni. Naj vas tok življenja ne razmetava – raje izkoristite njegovo energijo v svoj prid. 

"Resnična zmaga je zmaga nad samim seboj."

Morihei Ueshiba 

psihosocilano svetovanje

V hitrem tempu sodobnega življenja se pogosto znajdemo v trenutkih, ko se počutimo preobremenjene ali osamljene in potrebujemo podporo. Psihosocialno svetovanje vam ponuja varen in sočuten prostor, kjer lahko odkrito spregovorite o svojih izzivih, bodisi da se soočate s stresom, tesnobo, težavami v odnosih ali izgubo. Skupaj bomo raziskovali vaše misli in čustva, moj pristop pa bo skrbno prilagojen vašim potrebam in občutkom.

Verjamem, da ima vsak izmed nas moč za osebno rast in spremembe, ko imamo ob sebi pravo podporo. Tukaj sem, da vam pomagam razviti veščine za lažje obvladovanje življenjskih preizkušenj in večje notranje zadovoljstvo. Če čutite, da potrebujete nekoga, ki bi vas razumel in vas podprl na tej poti, vas z veseljem vabim, da se povežemo in skupaj naredimo prvi korak proti boljšemu počutju.

 

o nas

KiDo psihosocialno svetovanje je prostor, kjer združujemo tradicionalno modrost in sodobne pristope za podporo duševnemu zdravju otrok, mladostnikov in odraslih. Ime KiDo izhaja iz japonskih besed "Ki" – energija in "Do" – pot, kar simbolizira našo zavezanost harmonični poti do notranjega ravnovesja in osebnega razvoja. Poleg tega ime KiDo zveni podobno kot angleška beseda kiddo, kar poudarja našo usmerjenost k otrokom in mladim – pri delu uporabljamo principe igralne terapije, ki otrokom omogoča izražanje skozi igro in jim tako pomaga pri soočanju s čustvenimi in vedenjskimi izzivi.

Naš pristop temelji na psihosocialnem svetovanju, ki celostno naslavlja tako čustvene kot socialne vidike posameznika. V varnem in spodbudnem okolju pomagamo otrokom, mladostnikom in odraslim raziskovati občutke, razvijati zdrav odnos do sebe in drugih ter krepiti čustvene in socialne spretnosti.

S prepletanjem igralne terapije za mlajše ter drugih svetovalnih tehnik za vse starostne skupine se trudimo posameznikom pomagati na poti do boljšega počutja, večje samozavesti in bolj harmoničnih odnosov.

 

 

Dolores Sonički

Ko se znajdemo v situaciji, ko moramo predstaviti sebe, pogosto izpostavimo svoje družbene vloge. V mojem primeru so te vloge številne: sem žena, sestra, hči, prijateljica, ljubiteljica knjig, serij, filmov, Harry Potterja in super junakov, navdušenka nad živalmi, prostovoljka v društvu za pomoč živalim in v Kriznem centru Palček, zaposlena v IT sektorju, mojstrica Aikida (2. DAN) in inštruktorica samoobrambe za otroke, mladostnike in ženske.

Po poklicu sem diplomirana sociologinja in profesorica pedagogike, trenutno pa zaključujem magisterij iz psihosocialnega svetovanja. Zaključila sem izobraževanje Psihosocialno svetovanje otrokom in mladostnikom, ter se usposabljam za terapijo z igro (Child-Centered Play Therapy, INA).

Če pogledam globlje in se vprašam, kdo sem kot oseba, vidim nekoga, ki je v življenju premagal številne ovire. Doživela sem veliko izgubo bližnje osebe in bila deležna opazk, ker nisem bila kot večina – ker nisem izgledala kot drugi ali bila »tipična« ženska. Vse to me je oblikovalo v močno osebo, ki se ne opravičuje, da je, kar je. Zavzemam se za šibkejše, saj razumem, kako je biti drugačen in nesprejet. Dajem prostor vsem, ne glede na raso, veroizpoved, spolno usmerjenost ali politično prepričanje.

Od malega sem vedela, da želim delati z otroki. Z njimi sem vedno našla poseben način komunikacije in še danes se rada igram ter raziskujem svet skozi njihove oči.

  

Povezave

Najdete me lahko na:

Naslov:

Center Soteum 

Ruperče 1 

2229 Malečnik

Soteum

Center celostne obravnave po biopsihosocialnem modelu za zdravje telesa, uma in duha. 

Center Soteum je prostor, kjer se združujemo strokovnjaki, ki delujemo po načelih biopsihosocialnega pristopa k zdravju in obravnavi bolezni. Verjamemo, da je vsak posameznik celovito biopsihosocialno bitje, zato k reševanju težav pristopamo iz različnih vidikov.

Moj prispevek v Centru Soteum je psihosocialno svetovanje, kjer z empatijo in strokovnostjo naslavljam predvsem čustvene, socialne in psihološke vidike posameznikovih težav. S takšnim celostnim pristopom omogočam, da se posameznik obravnava celovito, kar prispeva k doseganju trajnejših in globljih sprememb na poti do boljšega zdravja in počutja.